Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajdowiec zatrzymał pijanego kierowcę. W samochodzie siedziały małe dzieci

Facebook Twitter

Dwójka małych dzieci na tylnym siedzeniu, a za kierownicą tatuś... z trzema promilami. Ta przejażdżka mogła zakończyć się tragicznie, na szczęście kolejny raz doszło do obywatelskiego zatrzymania.

Jarosław Szeja, foto. W Anusiewicz

Tym razem nie policjant a kierowca rajdowy uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Do zdarzenia doszło w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Jak informuje cieszyńska policja, rajdowiec Jarosław Szeja zauważył przed sobą kierującego, którego styl jazdy mógł świadczyć o stanie nietrzeźwości. Szeja usiłował go wyprzedzić, jednak z uwagi na to, że kierujący osobówką poruszał się całą szerokością jezdni, było to niemożliwe. Po kilkuset metrach sportowcowi udało się jednak zajechać drogę mężczyźnie i uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Rajdowiec, chcąc porozmawiać z zatrzymanym kierowcą, otworzył drzwi samochodu. Gdy tylko zauważył dwójkę małych dzieci z tyłu samochodu oraz wyczuł zapach alkoholu, natychmiast zabrał kluczyki. Kierowca jednak nie zamierzał się poddawać i zaczął zachowywać się agresywnie wobec interweniującego. Ich walkę zauważyła mieszkanka domu, w którego pobliżu doszło do zatrzymania. Kobieta natychmiast powiadomiła Policję, a rajdowiec obezwładnił i uspokoił kierowcę.

Dzieci w wieku 2 i 4 lat zostały przekazane pod opiekę matki. Okazało się, że kierujący samochodem 33-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto musi liczyć się z konsekwencjami w sądzie rodzinnym za sprawowanie opieki nad małoletnimi dziećmi pod wpływem alkoholu oraz postępowaniem w sprawie narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Jak pisze cieszyńska policja:

Bracia Szeja to najszybsi bracia w Polsce- startują razem już od 2006 roku. Od lat z powodzeniem występują w rajdach samochodowych, w różnych klasach. W 2009 roku wywalczyli m.in. rajdowy Pucharu PZM w klasyfikacji generalnej. Praktycznie każdy sezon kończą na podium. W roku 2020 wywalczyli tytuł mistrzowski w klasie Open 4WD (Subaru Impreza STi).

Dzięki postawie, jaką zaprezentował sportowiec, udaremniono jazdę kolejnemu kierowcy stanowiącemu zagrożenie dla siebie i innych. Bez tak zdecydowanej reakcji, pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że będzie to wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii!

Policja przypomina:

Od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców wielu przestępstw, w tym także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochody. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy wspólnego bezpieczeństwa.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj