Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

RDL. Mariusz Szczygieł w bibliotece w Rybniku

Facebook Twitter

Tegoroczny laureat Literackiej Nagrody NIKE, Mariusz Szczygieł przyjedzie do Rybnika. Spotkanie zaplanowano jutro (18.10.) na 18.00 w tamtejszej bibliotece. Reporter, pisarz, oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach, znany jako miłośnik czeskiej Pragi.

Jesienią 2018 roku ukazała się jego książka reporterska pt. „Nie ma”, za którą w tym roku został uhonorowany NIKE. Wstęp na spotkanie jest wolny.

  • 18.10. godz. 18.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. ks. J.Szafranka 7
    Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem. Wstęp wolny.

Mariusz Szczygieł – reporter, pisarz. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”. Jesienią 2018 ukazała się jego książka reporterska pt. „Nie ma”. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie. Moderatorem spotkania jest Marcin Mońka.

Wcześniej, bo o 16.00 spotkanie z finalistami Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz:

  • 18.10. godz. 16.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. ks. J.Szafranka 7
    Biografie: miłość i sny. Spotkanie z finalistami Górnośląskiej Nagrody Literackiej JULIUSZ. Wstęp wolny

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj