Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

RDOŚ zawiesza postępowanie w sprawie kopalni Paruszowiec

Facebook Twitter

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, zawiesza postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla wydobywania węgla ze złoża "Paruszowiec".

Stało się to po złożeniu wniosku przez spółkę Bapro, zainteresowaną budową nowej kopalni. Co oznacza dla tej inwestycji, której sprzeciwiają się mieszkańcy i samorząd? O to Arkadiusz Żabka pytał Łukasza Zycha, rzecznika prasowego RDOŚ w Katowicach:

Z naszego punktu widzenia postępowanie zostaje zawieszone. My przestajemy podejmować jakiekolwiek czynności w tej sprawie ze względu na to, że inwestor złożył wniosek o zawieszenie postępowania. Nie znamy merytorycznego uzasadnienia tego wniosku. Inwestor ma prawo zwrócić się na każdym etapie postępowania o takie zawieszenie. Teraz inwestor ma 3 lata na to, żeby to postępowanie wznowić. Jeśli tego nie zrobi, to po 3 latach od daty zawieszenia postępowania, uznajemy, że wniosek o wydanie decyzji do tej inwestycji jest wycofany, postępowanie się kończy.

Przypomnijmy, spółka Bapro nie podała, bo nie musiała podawać powodów, dla których złożyła wniosek do RDOŚ. Być może jest pokłosie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla części Rybnika, jaką niedawno uchwalili rybniccy radni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj