Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ekolodzy zabiorą głos w sprawie kopalni Paruszowiec

Facebook Twitter

Chodzi o stowarzyszenie ekologiczne- Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot. To - jeśli chodzi o rybnickie złoże- nowa strona w postępowaniu.

Trwa zbieranie uwag w związku z zakończeniem przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postępowania dowodowego w sprawie wniosku spółki BAPRO. Chodzi o wydanie decyzji o uwarunkowaniach dla udostępniania i wydobywania węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec”.

Strony mogą wypowiedzieć się co do zebranych materiałów do wtorku, 12 maja. O dopuszczenie do udziału w tym postępowaniu zwróciło się i dostało zgodę Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot z siedzibą w Bystrej.

Przypomnijmy: temat wrócił w drugiej połowie kwietnia tego roku, wówczas opublikowana została informacja o zakończeniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postępowania w sprawie wniosku spółki BAPRO dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na udostępnianiu i wydobywaniu węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec”.

Wszystko wskazuje na to, że RDOŚ zmierza do wydania pozytywnej decyzji dla spółki Bapro. Walka trwa, nie składamy broni

– komentował prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Decyzja nie została jeszcze wydana- podkreślała w specjalnym oświadczeniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, dodając, że zakończone zostało jedynie postępowanie dowodowe poprzedzające wydanie tej decyzji.

Głos w sprawie zabrała także Rybnicka Rada Kobiet:

Forsowanie budowy kopalni w czasie, gdy trzeba ratować zdrowie i życie ludzi, gdy nie znamy jeszcze ani skali epidemii, ani nadchodzącej recesji, jest kompletnie irracjonalne i odwraca uwagę od najbardziej palących potrzeb i problemów.

23 kwietnia Rybnicka Rada Miasta uchwaliła miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Rybnika. Ma to zablokować wydobycie w tym rejonie węgla kamiennego ze złoża Paruszowiec.

Z pełną treścią obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach można zapoznać się TUTAJ! Uwagi- powtórzmy- można zgłaszać do 12 maja, to najbliższy wtorek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj