Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont zakończony a ulica bez oznakowania. Ciągle

Facebook Twitter

Ulica Raciborska w Rybniku nadal bez pasów. Mija pół roku od momentu zakończenia remontu fragmentu tej drogi, to ponad 200 metrów jezdni w kierunku ronda Lievin. Prace zakończyły się tam pod koniec listopada ubiegłego roku, dzięki nim droga zyskała nową nawierzchnię.

remont

Remont Raciborskiej zakończono kilka miesięcy temu

Po ich zakończeniu w jednym miejscu namalowano przejście dla pieszych… i na tym koniec. Na pozostałym fragmencie drogi do dzisiaj nie ma nowych pasów oddzielających jezdnie. Rybniccy urzędnicy zasłaniali się brakiem odpowiedniej aury, choć przez pół roku nie trudno było znaleźć kilka słonecznych dni.

Raciborska w Rybniku ciągle bez oznakowania poziomego

Na naszej antenie obiecywali ostatnio, że pasy zostaną namalowane do końca ubiegłego tygodnia, tak się jednak nie stało. Dlaczego? O to pytaliśmy porannego gościa Radia 90, zastępcę prezydenta Rybnika, Janusza Kopera.

Janusz Koper: Mamy dzisiaj problem z wieloma wykonawcami, którzy oczywiście mają zlecenia, mają coś zrobić i nie zawsze wykonują to w terminie. Jest z tym problem. Nie ukrywam, że mamy z tym problemy. W związku z powyższym kolejna firma, która nie dopełniła swoich obowiązków, nie dotrzymała zarówno warunków umowy, jak i obietnic.

Radio 90: To po co deklarować?

Janusz Koper: No właśnie, po co deklarować? Aczkolwiek my mówimy o tym, co mamy podpisane w dokumentach, czyli my mamy wymagania, ktoś się na to zgadza i deklaruje nam, że w określonym czasie czy za określone pieniądze coś zrobi, a potem życie pokazuje, że nie zawsze tak jest. No i niestety nie tylko pasy, bo wiele takich inwestycji w mieście mamy, gdzie wykonawca jest po terminach, nie w terminie.

Kiedy uda się namalować oznakowanie poziome na ulicy Raciborskiej? Deklaracja w porannej rozmowie nie padła, a całą rozmowę możecie zobaczyć na radio90.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj