Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Republika Czeska: Od środy (28.10.) godzina policyjna

Facebook Twitter

Czeski rząd zapowiedział w poniedziałek (26.10.) wieczorem nowy zestaw ograniczeń i obostrzeń. Mają one pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa.

Od najbliższej środy, 28 października, na terenie Republiki Czeskiej wprowadzona zostaje godzina policyjna. Obowiązywać ona będzie między 21:00 a 5:00 rano.

Obecna sytuacja komplikuje się, nie widzimy jeszcze spadku zakażeń

– powiedział podczas poniedziałkowej (26.10.) konferencji prasowej minister zdrowia Roman Prymula. Zdaniem szefa resortu system ochrony zdrowia jest w niebezpieczeństwie.

Zakaz swobodnego przemieszczania się ma obowiązywać do 3 listopada. Wyjątkiem jest dojście do pracy, działalność gospodarcza i inna działalność zawodowa, powrót do miejsca zamieszkania, zapewnienie opieki zdrowotnej i społecznej, zaopatrzenie i pilne podróże w celu ochrony zdrowia lub mienia.

Nowe przepisy precyzują, że mieszkańcy mogą wyprowadzać psy po godzinie 21:00 tylko w promieniu 500 metrów od miejsca zamieszkania. Firmy oraz władze państwowe i publiczne w miarę możliwości muszą skierować swoich pracowników do pracy zdalnej.

W niedzielę sklepy mają pozostać zamknięte, w pozostałe dni mogą być czynne od godziny 5.00 do 20.00. Wyjątkiem są stacje benzynowe, apteki, sklepy w miejscach o zwiększonej koncentracji pasażerów (lotniska, dworce kolejowe, dworce autobusowe), sklepy w placówkach medycznych.

W Czechach przybyło w niedzielę (25.10.) 7301 nowych przypadków SARS-CoV-2 – podało ministerstwo zdrowia w poniedziałek. Po raz pierwszy od pięciu dni wzrost zakażeń spadł poniżej 10 tys., ale niedziela jest dniem, w którym wykonuje się najmniej testów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj