Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie królowały mażoretki. Za nami Mistrzostwa Polski Sportu Mażoretkowego

Facebook Twitter

42 grupy z całego kraju wzięły udział w Mistrzostwach Polski Sportu Mażoretkowego w Cieszynie. Mażoretki pokazały swe wdzięki na Hali im. Cieszyńskich Olimpijczyków.

MAŻORETKI

Mażoretki z całej Polski prezentowały się w Cieszynie

Przez trzy dni w Hali Widowiskowo Sportowej trwały zmagania w wielu kategoriach.

W cieszyńskiej hali mogliśmy podziwiać między innymi trzykrotną Mistrzynię Świata Agnieszkę Perę:

Agnieszka Pera:  Moja kariera trwa 14 lat.

Radio 90: A ile teraz masz?

Agnieszka Pera:: 18

Radio 90: Czyli zaczęłaś w wieku lat czterech?

Agnieszka Pera: Zgadza się. Jak byłam malutka, rodzice szukali dla mnie jakiejś pasji, możliwości rozwoju. Zaprowadziły mnie na zajęcia taneczne. I jak już dorastałam, uczyłam się i rozwijałam się w mażoretkach. Możemy pokazać siebie, może pokazać emocje. Na pewno jest trochę stresu, ale też takiego sukcesu z siebie, że możemy dać sobie wszystko.

Agnieszka Pera

Organizatorem mistrzostw było stowarzyszenie „Cieszyńskie gwiazdeczki”. Mówi jej prezes Anna Wysocka.

Anna Wysocka: Otrzymaliśmy propozycję zorganizowania w tym roku trzydniowych Mistrzostw Polski Sportu Mażoretkowego. Tak specjalnie dodaje, bo to naprawdę dyscyplina sportowa.

Radio 90: Trzeba mieć niezłą kondycję fizyczną, ale jednocześnie trzeba mieć tę umiejętność prezentowania się, co jest brane pod uwagę podczas oceny jurorów?

Anna Wysocka: Otóż tak jak pan słusznie powiedział, umiejętność prezentowania się, ale również umiejętność i taka pasja do słuchania dźwięku i poczucie rytmu. Co jest oceniane w trakcie prezentacji tancerek? Po pierwsze choreografia jest bardzo ważnym elementem. Po drugie elementy taneczne, elementy baletowe, praca z przyborem i technika tej pracy to są te najważniejsze elementy oceny.

Anna Wysocka

Patronat nad Mistrzostwami Polski Sportu Mażoretkowego objęło Radio 90, na naszym portalu znajdziecie zdjęcia z wydarzenia. Na miejscu był Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024