Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Robotnicy wznowili remont wodzisławskiego Pałacu Dietrichsteinów

Facebook Twitter

Po ubiegłorocznej katastrofie budowlanej, podczas remontu Pałacu Dietrichsteinów, wznowiono prace w tym zabytkowym obiekcie. Przypomnijmy, rannych zostało wówczas dwóch pracowników, którzy spadli z rusztowania z wysokości kilku metrów.

Na początku tego tygodnia ruszyły ponownie prace nad przywróceniem zabytkowi dawnego blasku. Mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca:

Przez te ostatnie miesiące mieszkańcy nie widzieli postępów wznowienia prac, co nie oznaczało, że miasto nie pracowało. W związku z katastrofą należało najpierw uprzątnąć teren, dokonać wszelkich ekspertyz. Teren ten był badany i przez służby prokuratorskie i przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Po zakończeniu tych wszystkich ustaleń, musieliśmy dokonać przeprojektowania nowej konstrukcji dachu, uwzględnić uwagi konserwatorskie. To wszystko zostało wykonane końcem maja, miasto dla większości zakresów uzyskało stosowne pozwolenia, stąd w miesiącu czerwcu wróciły roboty na tym obiekcie.

Co ciekawe podczas prac nie będzie już stawiane rusztowanie zewnętrzne. Prace prowadzone będą przy użyciu dźwigu. Remont ma potrwać do sierpnia 2021 roku. Wartość inwestycji to ponad 13,5 mln złotych.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj