Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Roboty na trasie do Żor w Roju i Rogoźnej. Jak długo jeszcze?

Facebook Twitter

Pokonanie trasy ze Świerklan do Żor nie jest łatwe. Na ulicy Wodzisławskiej w Roju i Rogoźnej trwają prace drogowe, przez które kierowcy stoją w korkach. I jeśli chodzi o wjazd do Żor, jak i wyjazd. Jak idą te roboty i kiedy ich koniec?

Roboty na trasie do Żor

Roboty na trasie do Żor w Roju i Rogoźnej. Jak długo potrwają utrudnienia?

Zacznę od Rogoźnej i budowy ronda przy tamtejszej szkole na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej, powstają tam także łączniki: Wodzisławskiej z ulicą Wileńską oraz ulica pomiędzy nowym odcinkiem drogi a Szymanowskiego. Urzędnicy tłumaczą, że ta część miasta mocno się rozwija, powstają nowe osiedla i stąd potrzeba rozbudowy dróg. Teraz najważniejsze: terminy. Zgodnie z pierwszymi planami, prace związane z budową ronda w Rogoźnej miały się zakończyć przed końcem 2023 roku, czyli już. Uwaga kierowcy, mam najnowsze wiadomości: tak będzie finał tych pracy to najbliższe dni.

Wahadło zwalnia ruch także kawałek dalej, jadąc od Żor, w Roju. Przed skrętem na osiedle Gwarków, zdjęty jest asfalt. Tam dziś trwa taka szybka naprawa drogi, droga została sfrezowana, będzie położony nowy asfalt. I to są prace, które się skończą dziś lub jutro.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024