Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzice wygrywają walkę o ośrodek adopcyjny w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Rodzice wygrywają walkę o pozostawienie Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Wodzisławiu Śląskim. Urząd Marszałkowski w Katowicach wycofał się z pomysłu połączenia placówki z Rybnikiem, po tym, jak niezadowoleni rodzice i samorządowcy prosili o zmianę decyzji. W sprawie interweniował również poseł Krzysztof Sitarski.

Dziś (11.09.) podczas posiedzenia Zarządu Marszałek Województwa Śląskiego wycofał się z tej decyzji:

Zarząd województwa odstąpi od decyzji, która wcześniej dotyczyła połączenia dwóch ośrodków, czyli ośrodka w Wodzisławiu i Rybniku. Pan Marszałek, który zaproponował takie rozwiązanie, wziął pod uwagę opinię rodziców, opinię pracowników. Tutaj dobro dzieci było tym nadrzędnym, w związku z tym na następnym zarządzie w przyszły wtorek (18.09.) będzie podjęta w tej sprawie uchwała i ten temat definitywnie zostanie zakończony -mówi Maciej Gramatyka rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Połączenie wodzisławskiego ośrodka z Rybnikiem kierując się oszczędnościami, zaproponował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach:

Przedstawione były argumenty, które przemawiają za połączeniem. To, że te ośrodki są blisko siebie zlokalizowane, że mogą być jakieś oszczędności finansowe, że zaplecze lokalowe będzie lepsze w przypadku połączenia – mówi Maciej Gramatyka rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Radio 90: nie wzięto pod uwagę argumentu dziecka, które jest chyba najważniejsze w tym systemie…

Zabrakło porozumienia z rodzicami, a to są takie działania, których nie można robić wbrew tym, którzy korzystają z pomocy tego ośrodka. Dziś najważniejszym tematem było to, by te emocje, które były wokół tej decyzji – poprzednich zarządów – by je uspokoić i żeby pokazać, że zarząd nie chce robić niczego, co miałoby być wbrew interesowi dzieci przede wszystkim, ale również tych osób, którym ten ośrodek ma pomagać i pomaga – dodaje Maciej Gramatyka rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.   

Wodzisławski ośrodek rocznie znajduje rodziny dla ponad 70 dzieci.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj