Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Romanse, kryminały i literatura młodzieżowa. Parkowa biblioteczka w Rudach

Facebook Twitter

Książki Daniel Steel czy Małgorzaty Musierowicz w parkowej biblioteczce, jaka stoi obok wejścia do parku w Rudach Raciborskich. Nie można jej nie zauważyć, bo ma kształt pnia drzewa. Przygotowali ją leśnicy, według imponującego projektu bibliotekarek z Rud Raciborskich. One też dbają, by było co czytać.

Parkowa biblioteczka w Rudach
Parkowa biblioteczka w Rudach

W wakacje do biblioteczki w Rudach książki dowożone są nawet co dwa dni.

Szczególnie w wakacje dowozimy nowe tytuły bardzo często

– mówi Radiu 90 Sabina Marschollek z biblioteki w Rudach Raciborskich i tłumaczy, że to specjalne książki ze specjalną pieczątką:

Nie jestem książką zagubioną, jestem książką znalezioną przez Ciebie, jestem za darmo.

Potem jest zachęta, by przeczytać i podać dalej. Z biblioteczki w rudzkim parku korzystają mieszkańcy, korzystają też turyści, a że tych szczególnie w weekendy jest mnóstwo, to po weekendzie półki świecą pustkami.

Parkowa biblioteczka w Rudach

Parkowa biblioteczka w Rudach

Co cieszy się popularnością? Kryminały, romanse i literatura młodzieżowa. Tak jest zresztą w przypadku każdej biblioteki- czy tradycyjnej, czy plenerowej. Bookcrossing ma się dobrze nie tylko u nas, także np. w Czechach. Oto zdjęcie półki z książkami do wzięcia, jaka jest na dworcu w Boguminie.

Parkowa biblioteczka w Rudach

Jestem dużo wolnego miejsca na półkach, może warto przekazać tam książki w języku polskim? W końcu sporo mieszkańców naszego regionu korzysta z dworca w Bogumienie, wybierając się do Wiednia czy Pragi.

Parkowa biblioteczka w Rudach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023