Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik ma pierwszego, nowego zawodnika. Australijczyk wzmacnia Rekiny

Facebook Twitter

ROW Rybnik już się zbroi. Klub pochwalił się właśnie podpisaniem umowy z Rohanem Tungatem, zawodnikiem, który w tym sezonie, wraz z Falubazem Zielona Góra wywalczył awans do PGE Ekstraligi.

ROW Rybnik już się zbroi

13 października w piątek o 13:13, żużlowy ROW Rybnik ogłosił nazwisko pierwszego zawodnika, który dołącza do zespołu i w przyszłym sezonie będzie startował z rekinem na plastronie. To Australijczyk Rohan Tungate.

Zawodnik, który wywalczył w tym sezonie z Falubazem Zielona Góra awans do żużlowej ekstraligi. 33-letni Tungate był siódmy żużlowcem 1-szej Ligi w minionym sezonie. Wykręcił średnią biegopunktową 2 i 171 tysięcznych punktu. Na blisko 90 biegów w których wystąpił, 30 razy przejeżdżał linię mety jako pierwszy, w większości punktował.

W polskiej lidze startuje od 2014 roku, a jego pierwszym klubem był Start Gniezno. Później kilka lat reprezentował Orła Łódź, następnie Unię Tarnów, a ostatnie dwa sezony spędził w Falubazie. Tungate będzie drugim obok Bradyego Kurtza, Australijczykiem w zespole ROW-u Rybnik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj