Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel przed sezonem. Pierwsza wygrana już na koncie

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie przed nadchodzącym sezonem. Liga startuje już za około dwa tygodnie.

jastrzębski węgiel

Jastrzębski Węgiel zmierzył się we własnej hali z beniaminkiem PlusLigi z Częstochowy  – Exact Systems Hemarpol Częstochowa. W meczu wystąpili bez kadrowiczów: Tomasza Fornala, Jakuba Popiwczaka i Norberta Hubera, którzy walczą o olimpijskie kwalifikacje. Nie zagrali też narzekający na urazy Rafał Szymura i Mateusz Jóźwik. Mimo to jastrzębianie wygrali 3:1. Tylko pierwszego seta oddali gościom do 19, w kolejnych zwyciężali już pewnie, do 20, 19, i 17. Dobrze, że wreszcie mogliśmy się sprawdzić – mówił po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: Wreszcie było dobrze rozegrać jakiś mecz, żeby zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy. Na pewno jesteśmy na innym etapie niż zespół z Częstochowy, bo rozegrali już niejeden mecz towarzyski. dla nas to była jakby nowinka w tym sezonie, rozegrać pierwsze spotkanie. Sprawdziliśmy w jakiej formie jesteśmy, wiadomo, że to nie jest jeszcze jakiś szczyt, ale już liga za rogiem, więc trzeba formę nazbierać, żeby na początek sezonu prezentować się dobrze. Jest pierwsza wygrana w sezonie i to nie może nie cieszyć.

Ze sparingu zadowolony był także drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski. Jak oceniał mecz?

Leszek Dejewski: Poza tym pierwszym setem, który zagraliśmy… wiadomo to jest pierwszy set, jeszcze wszystko nie było poukładane, ale od drugiego seta graliśmy już swoją siatkówkę, chociaż też przy naszych problemach zdrowotnych musieliśmy skorzystać z  atakującego na przyjęciu, który sobie dał bardzo dobrze radę, także jesteśmy zadowoleni. Ciężko mówić, że to jest jakiś sukces, bo to nie jest sukces, absolutnie, jest to po prostu dobry trening z sędzią na słupku.

Przygotowania drużyny do sezonu trwają. Ten zaczyna się już w tym miesiącu. Pierwszy mecz Jastrzębski Węgiel rozegra 20-go października na wyjeździe z PSG Stalą Nysa.

Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Sedlacek, Sclater, Makoś (libero) oraz Skruders, Markiewicz, Jurczyk (libero), Peliński (libero), Kuc

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dulski, Kowalski, Hain, Janus, Espeland, Kogut, Takahasi (libero) oraz Keturakis, Borkowski, Jenness, Rymarski, Jaskuła (libero), Sobański

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj