Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik: Trwają przygotowania do sezonu. Do zespołu dołączył nowy zawodnik

Facebook Twitter

Kolejny sparing rozegrali piłkarze trzecioligowego ROW-u Rybnik. Zespół przygotowujący się do rundy wiosennej zmierzył się z czwartoligową Spójnią Landek. Mecz na boisku w Rybniku-Kamieniu zakończył się wygraną gości 1:0.

fot.row1964rybnik.com

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu rybniczanie bezbramkowo zremisowali z innym czwartoligowcem z Bełku. Trener ROW-u Roland Buchała testował w sobotnim (30.01.) spotkaniu kilku zawodników. Skład zespołu dopiero się krystalizuje:

Dwa tygodnie temu to wyglądało jak Mission Impossible, z każdym kolejnym treningiem gdzieś jakaś szczypta nadziei się w sercu i głowie tli i gdzieś jakiś zalążek czegoś się tworzy. Może nam braknąć czasu, bo zostało już miesiąc do pierwszych rozgrywek ale nie śpimy po nocach żeby to ułożyć, żeby to miało ręce i nogi, naprawdę ciężka robota, dużo myślenia, dużo stresu, ale czegoś się podjęliśmy i trzeba to wykonać i mam nadzieję, że z dobrym efektem końcowym.

Do zespołu dołączył nowy zawodnik, kontrakt z klubem podpisał 20-letni pomocnik Chojniczanki Chojnice, Mateusz Tomaszewski. Trafił on do ROW-u na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu.

fot.row1964rybnik.com

Generalnie skład zespołu będzie się znacznie różnił od tego, który wstępował jesienią

– mówi szkoleniowiec:

Młodzież, totalnie młodzież, bo zostało 3 zawodników doświadczonych. Resztę oplatamy o młodzież, która była z akademii, tak naprawdę jest i trenuje w pierwszym zespole. Nic nam do tej pory nie uciekło i też tak się teraz dzieje, więc młodzi chłopacy dostają dużo szans, 5-6 będzie w podstawowym składzie grać młodzieżowców, gdzie też nie ukrywam, że szukamy zawodników gdzieś z okolic, nawet z Polski o statusie młodzieżowca, którzy chcą pograć i chcą się wybić, w piłce zaistnieć i poprzez nasz klub się wybić i przy okazji nam pomóc w walce o utrzymanie.

Roland Buchała

Dodajmy, że drugi nasz trzecioligowiec Pniówek Pawłowice w miniony weekend zmierzył się z rezerwami Górnika Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a bramkę dla Pniówka zdobył Wojciech Caniboł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021