Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozdano promesy na nowe wozy bojowe. Strażacy będą jeszcze lepiej wyposażeni!

Facebook Twitter

Strażacy odebrali promesy gwarantujące finansowanie nowych pojazdów.. Milion 250 tysięcy złotych dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach - Rowniu na zakup nowego wozu bojowego, to najwyższa kwota jaka trafi do jednostki z regionu.

promesy straż

Promesy rozdane – czas na zakupy

Z nowych samochodów cieszyć będą się też strażacy z Górek Śląskich i Cyprzanowa, oni otrzymają po 950 tysięcy, natomiast 400 tysięcy zasili budżet OSP w Bluszczowie:

Sebastian Bauer: Łącznie sześć jednostek otrzyma promesy na zakup jednego lekkiego, jednego ciężkiego oraz czterech średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Z naszej jednostki dofinansowanie na zakup samochodu lekkiego ratowniczo-gaśniczego otrzymuje OSP Bluszczów. Pozostałe ostatnie jednostki, które jeszcze czekają gdzieś na te nowe samochody, ale praktycznie cały tabor powiatu wodzisławskiego, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej jest już nowoczesnym taborem. Z roku na rok, jak statystyki pokazują, tych zdarzeń przybywa. Musimy być wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwoli nam skutecznie likwidować te zagrożenia.

mówi Sebastian Bauer, rzecznik prasowy komendy straży pożarnej w Wodzisławiu, na której terenie odbyła się uroczystość wręczenia promes.

Jaki samochód zaparkuje niebawem w garażu strażaków ochotników z Bluszczowa?

Szymon Kwaśnica: Będzie to samochód lekki ratowniczo-gaśniczy. Mamy upatrzony taki konkretny model. Przede wszystkim będzie to samochód nowoczesny, bo też dążymy do tego, żeby nasza jednostka była utożsamiana z taką nowoczesnością, jeśli chodzi o ratownictwo. I posłuży nie tylko nam, obecnym strażakom, ale także kolejnym pokoleniom. Jak sama nazwa mówi, ratowniczo-gaśniczy przede wszystkim do likwidacji pożarów, ale także do likwidacji miejscowych zagrożeń, między innymi podtopień bądź usuwania skutków nawałnic.

mówi Szymon Kwaśnica, prezes OSP w Bluszczowie.

promesy

Pieniądze trafią też do strażaków ze Zgonia i Łazisk Średnich, jednostki otrzymają po 950 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023