Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza kolejny rok akademicki w Rybniku. Studenci: Przydałby się lepszy dojazd i akademik

Facebook Twitter

Czasy, gdy w Rybniku było kilka tysięcy studentów to już historia. Dziś na kampusie konsekwentnie od ponad 20 lat działa tylko jedna uczelnia, to filia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

kolejny rok akademicki w Rybniku

Kolejny rok akademicki w Rybniku. Rozmawialiśmy ze studentami

W tym roku na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych w rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego kształci się 500 osób. Wczoraj (02.10) rozpoczęły one kolejny rok akademicki:

Studenci w Rybniku

Arkadiusz Żabka rozmawiał również ze studentami drugiego roku. Przyznają, że przydałby się lepszy dojazd do Rybnika i akademik:

Studenci w Rybniku

Tomasz Zieliński profesor Uniwersytetu Ekonomicznego, dziekan, a także dyrektor rybnickiej filii przyznaje, że tegoroczny nabór może cieszyć:

Tomasz Zieliński: Zaczynamy ten rok akademicki w relatywnie dobrych humorach, oczywiście nie próbujemy naciągać rzeczywistości, ale nabór tegoroczny jest lepszym naborem niż zeszłoroczny i cieszymy się z tego bardzo. Mamy studentów pierwszego roku na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, wyjątkowo dużo z tym roku mamy studentów na studiach magisterskich. Filia rybnicka oferuje studia magisterskie w trybie niestacjonarnym zaocznym, bo takie jest zapotrzebowanie na rynku na kierunku finanse i ekonomia biznesu. Mamy powody do dumy, tym bardziej że w tym roku zostały podniesione minimalne progi rekrutacyjne, więc nie tylko, że mamy studentów więcej niż w tamtym roku, ale są to studenci wedle wskaźników punktowych lepsi.

Kolejny rok akademicki w Rybniku

Co przyciąga studentów do rybnickiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego?

Kameralna atmosfera i praktyki

– uważa profesor Zieliński:

Tomasz Zieliński: Taka bliska więź pomiędzy studentami a pracownikami dziekanatu i wykładowcami- to rzeczywiście skutkuje, czasami pomaga rozwinąć skrzydła tym, którzy są może troszkę onieśmieleni i boją się tego wejścia w to dorosłe życie. Drugi bardzo silny magnes to praktyczny profil naszego kierunku składa się na to m.in. sześć miesięcy praktyk na trzecim roku studiów, osoby wracające z praktyk to już są inne osoby, odważniejsze, pewniejsze i niebojące się wejścia w życie zawodowe.

Kolejny rok akademicki w Rybniku

Dodajmy, że drugą jedyną obok Uniwersytetu Ekonomicznego uczelnią publiczną w Rybniku jest filia Politechniki Śląskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024