Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszają obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Facebook Twitter

Jak wiecie z wiadomości Radia 90 w tym roku gospodarzem jest Racibórz.

Dziś (21.11.) konferencja naukowa z udziałem Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka oraz spotkania dla dzieci w szkołach i przedszkolach, będzie spotkanie dla pedagogów na temat rozpoznawania uzależnień od sieci i walki z cyberprzemocą, a o 19.00 dla wszystkich chętnych Domu Kultury Strzecha spektakl profilaktyczny pod tytułem „Działka”.

W piątek 22 listopada w godzinach od 14.00 -18.00 w Raciborskim Centrum Informacji dyżurował będzie prawnik biura Rzecznika Praw Dziecka, to okazja do skorzystania z konsultacji dla wszystkich chętnych.

Do południa 22 listopada w raciborskich szkołach odbędą się spotkania otwarte Rzecznika Mikołaja Pawlaka z uczniami o prawach dzieci, Konwencji i sposobach kontaktowania się z Rzecznikiem, gdy potrzebna jest pomoc.

Zaplanowano także spotkania dla uczniów klas starszych dotyczące Telefonu Zaufania TELEFON RPD 800 12 12 12, a także przedstawienia i warsztaty dla dzieci.

W programie obchodów w sobotę 23 listopada w godzinach od 10.00-13.00 w Hali Rafako zaplanowano zmagania dziecięcych drużyn piłkarskich.

Na finał w sobotę 23 listopada w Raciborskim Centrum Kultury Odbędzie się uroczysta gala połączona z wręczeniem odznak Rzecznika Praw Dziecka. Galę poprowadzą Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra.

Wstęp na galę jest otwarty, ale za okazaniem wejściówki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022