Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniccy radni PO dziękują parlamentarzystom PiS-u za 0 złotych na dokończenie budowy drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna

Facebook Twitter

Rybniccy radni PO podziękowali parlamentarzystom PiS za 0 złotych na dokończenie budowy drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna. To pokłosie decyzji o nieprzyznaniu miastu dotacji z Polskiego Ładu. W poniedziałek ogłoszono wyniki, Rybnik jako jedyne miasto na prawach powiatu w województwie śląskim nie otrzymało ani grosza.

Prezydent Rybnika we wtorek w porannej rozmowie w Radio 90 mówił, że podział był czysto polityczny i doprowadza do korupcji politycznej.

Z koeli poseł PiS-u Bolesław Piecha na wczorajszej konferencji mówił, że Prezydent Kuczera usprawiedliwiał w porannej rozmowie w Radiu 90 swoją nieudolność.

Dziś głos zabrali rybniccy radni PO. Łukasz Kłosek przypomniał, że w maju tego roku, poseł Bolesław Piecha i senator Wojciech Piecha obiecywali 3 mld dla Rybnika. Mówi radny Łukasz Kłosek:

Łukasz Kłosek: Chciałbym przypomnieć słynną konferencję prasową gdzie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości obiecali naszemu miastu 3 mld zł. To był także czas, kiedy prezydent miasta składał wniosek o dofinansowanie i dokończenie budowy drogi Racibórz-Pszczyna. Wniosek opiewał na 100 mln złotych. To jest mniej więcej 4% z kwoty 3 mld złotych, więc stosunkowo niewielka kwota, którą pan prezydent wnioskował. Wczoraj także odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, trochę to tak wyglądało, jak mały Kaziu przychodzi do domu i mówi, że dostał jedynkę z matematyki i zwala odpowiedzialność na wszystkich, tylko że sam nie nauczył się tego. Panowie chyba zaspali i nie udało im się odpowiednio lobbować za naszym miastem. Chcemy złożyć im podziękowania za wsparcie.

Trzy dyplomy z podziękowaniem dla posła Bolesława Piechy, senatora Wojciecha Piechy i radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości powędrowały do skrzynek pocztowych przed biurem PiS. Wojciech Kiljańczyk przewodniczący Rady Miasta nazwał to, co się dzieje złodziejstwem:

Wojciech Kiljańczyk: Jest to polityka złodziejska. Złodziejska nie tylko w stosunku do samorządu, ale również w stosunku do rybniczanek i rybniczan, do wszystkich mieszkańców. W tym mieście jest kilkadziesiąt osób, które działają w partiach politycznych, ale jest ponad 130 tys. mieszkańców. Jeżeli ktoś chce opierać rozwój tego państwa na tym, że zabiera się miliardy, a przekazuje się w formie politycznych decyzji miliony samorządom, to niestety nie tędy droga. Samorząd lokalny traci coś bardzo ważnego: niezależność i wpływy podatkowe, które były gwarantem rozwoju społeczności lokalnych przez ostatnie 20-30 lat.

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kłosek, Radosław Knesz, Wojciech Kiliańczyk

Radny Radosław Knesz przewodniczący Komisji Transportu i Mobilności Miejskiej zwraca uwagę, że nie ma ważniejszej inwestycji strategicznej, niż droga regionalna:

Radosław Knesz: Okłamywał o tym, że pierwsza transza środków z Polskiego Ładu pójdzie na strategiczne inwestycje dla miast, dla regionu. Pół roku temu była mowa o tym, że 3 mld zł pójdą na tego typu inwestycje. Chcę powiedzieć, że w Rybniku w tej chwili nie ma ważniejszej inwestycji strategicznej, drogowej, jak dokończenie drogi Pszczyna-Racibórz. To nie jest tylko i wyłącznie obwodnica Rybnika, to jest okno na świat tak naprawdę dla Raciborza, dla wielu gmin obok, to jest coś dla regionu, który liczy 600 tys. mieszkańców.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają dyplomy z podziękowaniem dla parlamentarzystów i radnych PiS-u z Rybnika za zerowe wsparcie dla dalszej budowy drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj