Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Młoda kobieta potrącona przez samochód uderzyła w drugi pojazd

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. 58-letnia kierująca peugeotem na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 23-letnią kobietę, która następnie uderzyła w volkswagena transportera. Piesza doznała urazu ręki.

Do wypadku doszło wczoraj (05.07.), około godziny 17.30 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicy Zebrzydowickiej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 58-letnia kierująca peugeotem, jadąc w kierunku ulicy Budowlanych, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 23-latkę. Piesza następnie uderzyła w samochód marki Volkswagen Transporter, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu udzielenia pierwszeństwa pieszej. Kobieta z obrażeniami ręki została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Policja apeluje:

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz przypominamy, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdnią, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023