Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik-Niewiadom: nieprzyjemnie na Przyjemnej

Facebook Twitter

Po intensywnych opadach deszczu, które na początku miesiąca wyrządziły sporo szkód w regionie, także mieszkańcy tej ulicy w Rybniku - Niewiadomiu drżeli ze strachu o swoje posesje. Domy położone przy rekultywowanej hałdzie zostały zalane przez wodę, która zeszła z góry. W czwartek (26.07.) przeprowadzono tam wizję lokalną.

– powiedział Monice Sokołowskiej, pan Tadeusz, mieszkaniec ulicy Przyjemnej w Niewiadomiu. Hałdę rekultywuje od ubiegłego roku kopalnia Rydułtowy – Anna. W czwartek (26.07.) na miejscu przeprowadzono wizję lokalną, która potwierdziła szkody wyrządzone przez ulewny deszcz:

– mówi Marek Helios, kierownik działu ochrony środowiska kopalni Rydułtowy – Anna. Firma odpowiedzialna za rekultywację zobowiązała się także do wykonania dodatkowego rowu u podstawy skarpy, by ochronić posesje przed ponownym zalaniem. Ostatecznie hałda będzie terenem zielonym:

Po zakończonej rekultywacji hałda zostanie przekazana Zakładowi Zagospodarowania Mienia, a ten będzie prowadził rozmowy z rybnickim magistratem, by oddać teren w jego zarządzanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020