Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicki Półmaraton Księżycowy przeniesiony

Facebook Twitter

To już pewne, w tym roku XI Rybnicki Półmaraton Księżycowy nie odbędzie się. Największa impreza biegowa w Rybniku została przeniesiona na przyszły rok. Pierwotnie miała się odbyć pod koniec czerwca, jej termin zmieniono na 22 sierpnia.

Już wiadomo, że także teraz nie uda się jej zorganizować. Mówi dyrektor rybnickiego MOSiR-u, Rafał Tymusz:

No niestety, bardzo nam przykro, staraliśmy się do końca. Sytuacja epidemiczna i obostrzenia w kraju, po wprowadzeniu „czerwonej strefy”, po analizie uznaliśmy, że nie udałoby nam się przeprowadzić tej imprezy w sposób bezpieczny. Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu jej na przyszły rok.

Imprezę trudno byłoby zorganizować w bezpieczny sposób, bo co roku bierze w niej udział wiele osób:

W tej chwili mieliśmy zgłoszonych ponad 700 osób. Biorąc pod uwagę rozległość imprezy, trasa ma 10 km, wielość osób, która w pięciu biegach wzięłaby udział – przez to wszystko mamy jednak obawy, czy moglibyśmy zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i organizatorom.

W tym roku Rybnicki Półmaraton Księżycowy miał po raz pierwszy znaleźć się w wyjątkowym cyklu

– przypomina dyrektor Tymusz:

W tym roku Rybnicki Półmaraton miał brać udział koronie półmaratonów śląskich, ale nie jesteśmy jedynym półmaratonem, który odwołał organizację imprezy. Niestety ta inicjatywa w całości będzie musiała zostać przeniesiona na rok przyszły. Tak, aby kompletnie i bezpiecznie można było ją przeprowadzić za rok. (…) Koncepcja imprezy niestety nie powiedzie się.

Nowa, przyszłoroczna data XI Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego nie jest jeszcze znana. Uczestnicy, którzy zapisali się na tegoroczny bieg, mogą przenieść pakiet startowy na start w przyszłym roku, albo też po wypełnieniu formularza rezygnacji, do końca sierpnia otrzymają zwrot opłaty startowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021