Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sala koncertowa, z najlepsza akustyką w kraju, powstanie przy szkole muzycznej w Rybniku

Facebook Twitter

Placówka od lat starała się o to by taki obiekt został wybudowany. "Brakowało go nam, brakowało także mieszkańcom Rybnik" - mówi dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia braci Szafranków w Rybniku.

Mówi Romana Kuczera:

Dlatego szkoła rozpoczęła starania o pozyskanie środków na budowę obiektu. Jest już prawie pewne, że zakończyły się one powodzeniem – dodaje dyrektor Kuczera:

Dofinansowanie wyniesie ponad 16 i pół miliona złotych, pozostałe środki, blisko 4 miliony dołoży Ministerstwo Kultury. Nowy budynek powstanie na parkingu pomiędzy szkołą a rybnicka bazyliką. Ma dobrze wkomponować się w architekturę tej części miasta. A w nowej sali koncertowej, akustyka ma być wyjątkowa:

Obiekt będzie miał także duże zaplecze dla artystów, powstaną sale dydaktyczne i co ciekawe część wystawiennicza z prawdziwego zdarzenia. Dodajmy, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa sali koncertowej przy rybnickiej szkole muzycznej mogła by ruszyć latem tego roku. Termin jej oddania do użytku to 15 grudnia 2018 roku. Jeżeli się uda, będzie to wyjątkowy prezent dla placówki, która w obchodzić będzie wtedy 85-lecie swojego istnienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020