Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanepid nałożył w sumie 60 tysięcy złotych kary dla klubu muzycznego w Rybniku

Facebook Twitter

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach nałożyła w sumie 60 tysięcy złotych kary dla klubu muzycznego w Rybniku z ulicy Wiejskiej. Decyzję podjęto wczoraj (09.03.).

Klub został ukarany dwoma karami po 30 tysięcy złotych każda, skierowano także wniosek do sądu o rozpatrzenie kwestii utrudniania kontroli przez właścicieli obiektu.

Grzegorz Hudzik: Dwie decyzje na klub Face2Face w wysokości dwukrotnie 30 000 zł, jedna dotyczy prowadzenia działalności gastronomicznej po mimo zakazu i obostrzeń, druga za organizowanie zabaw tanecznych, bez zabezpieczenia i dystansów społecznych, co może być przyczyną szerzenia się chorób, czyli covidu.

Grzegorz Hudzik: Mogliśmy postąpić inaczej, chcieliśmy negocjować z właścicielami obiektu ale nas nie wpuszczono.

– przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabka Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny:

Grzegorz Hudzik: Mamy możliwość normalnej negocjacji, jak robimy to z każdym innym przedsiębiorcą. Ponieważ była próba dwukrotnie przeprowadzenia kontroli, dwukrotnie ją odrzucono, nie wpuszczono na obiekt przedstawicieli Inspektoratu Sanitarnego, to skończyło się to ostatecznym wręczeniem decyzji, której finał wszyscy znamy. Myślę, że to jest bardzo nieodpowiedzialne ze strony przedsiębiorcy, zwłaszcza w tym czasie, w którym jesteśmy obecnie. Te 200-kilkadziesiąt osób, które bez zabezpieczenia spotykały się, to świetnie się bawiły ale kompletnie nieodpowiedzialnie.

Dodajmy, że decyzja kary nałożonej przez WSSE w Katowicach podlega zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj