Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanepid zaangażowany w sprawę pożaru w Istebnej

Facebook Twitter

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego miał wynająć dom w Istebnej, w którym doszło do pożaru. Przypomnijmy, w piątek 1 stycznia wieczorem 19 osób ewakuowało się z palącego się budynku. ''W pokojach przebywały młode osoby w wieku 18-20 lat''– mówi Radiu 90 Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Fot. facebook.com/ospistebnazaolzie

Jedna z hipotez mówi, że źródłem pożaru mógł być kominek. Sprawę bada policja, ale i sanepid, bowiem ciągle pozostaje otwarte pytanie, w jaki sposób tak duża grupa młodych ludzi bawiła się w czasie, kiedy obowiązywał zakaz wynajmowania pokoi i wspólnych spotkań.

Dom ten był udostępniony przez osobę prywatną nie prowadzącą działalności gospodarczej. Wszystkie materiały w tej sprawie z podejrzeniem naruszenia zasad covidowych zostały już przesłane do sanepidu. Natomiast na miejscu zdarzenia zostały wykonane oględziny biegłego z zakresu pożarnictwa. Na chwilę obecną czynności w sprawie prowadzone są pod kątem artykułu 163 KK.

A artykuł ten mówi, że kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj