Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sesja biznesowa – co zrobić, żeby zakończyła się sukcesem? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Profesjonalna sesja biznesowa coraz rzadziej traktowana jest jako zbędny wydatek. Przedsiębiorcy, pracownicy, dziennikarze, politycy i twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że dobry wizerunek jest przepustką do sukcesu w biznesie. Jeżeli chcemy, żeby efekty sesji biznesowej nas zachwyciły, pamiętajmy, żeby dobrze się do niej przygotować. Podpowiadamy jak to zrobić.

Zdjęcie: Monika Głogowska, Fotograf: Krzysztof Zaleski (materiał partnera)

Po pierwsze znajdźmy dobrego fotografa

Jeżeli zależy nam na stworzeniu fotografii biznesowych, które będą na siebie zarabiać, koniecznie znajdźmy dobrego fotografa. Powinniśmy przygotować się na to, że nie będzie łatwo. Choć w dużych polskich miastach znajdziemy wielu fotografów oferujących wykonanie sesji biznesowej, tak naprawdę niewielu z nich posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie pozwalające zrobić to na najwyższym poziomie. Niestety w Polsce zawód fotografa nie jest regulowany, co oznacza, że może wykonywać go każdy.

Zanim podejmiemy współpracę z fotografem biznesowym, obowiązkowo zapoznajmy się z jego portfolio. Pamiętajmy również o tym, że w towarzystwie fotografa powinniśmy czuć się swobodnie. Jeżeli dana osoba wywołuje w nas skrępowanie, lepiej jest poszukać innego specjalisty.

Zastanówmy się nad swoim wizerunkiem

Przed sesją biznesową, jaką możesz zlecić na krzysztofzaleski.com dobrze jest zastanowić się nad swoim wizerunkiem. Większość kobiet i mężczyzn wybiera na sesję stroje klasyczne. W przypadku panów jest to garnitur. Panie najczęściej decydują się na garnitur lub elegancką sukienkę i buty na obcasie.

Jeżeli uważamy, że klasyczny wizerunek nie pasuje do naszego biznesu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z niego zrezygnować. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby skonsultować strój z fotografem, który będzie robił nam zdjęcia.

Na sesje biznesowe niewskazane są ubrania w bardzo jaskrawych kolorach. Stwarzają one problemy z obróbką graficzną, a dodatkowo odwracają uwagę odbiorcy od fotografowanej osoby. Niezalecane są także ubrania w drobne wzory i stroje prześwitujące.

Sesja w biurze, a może w plenerze?

Ważną kwestią, którą musimy skonsultować z fotografem jest miejsce, w którym będzie odbywała się sesja. Jeżeli do zdjęć będziemy pozować jedynie my, a warunki pogodowe będą sprzyjające, możemy zdecydować się na sesję w plenerze. W przypadku, gdy chcemy sfotografować również swoich pracowników, lepiej zdecydować się na sesję w naszym biurze. Sesja w biurze uniezależnia nas od czynników środowiskowych (może się ona odbyć nawet gdy pada deszcz), a dodatkowo poszczególni pracownicy będą mogli wrócić do swoich obowiązków bezpośrednio po zdjęciach.

Gdy sesja biznesowa w biurze i w plenerze nie jest możliwa, możemy wykonać ją w studiu fotograficznym.

Niezbędne przygotowania przed sesją biznesową

Do sesji biznesowej należy się przygotować. Od nas zależy czy będziemy korzystnie się prezentować. Powinniśmy zadbać, żeby dobrze się wyspać. Dzień przed zdjęciami nie należy się przejadać i pić alkoholu.

Bardzo ważne jest, żeby dokładnie wyprasować ubrania, w których będziemy pozować do zdjęć. Jeżeli chcemy, możemy zabrać ze sobą dodatkowe zestawy ubrań – dzięki temu zdjęcia będą bardziej różnorodne.

Kobiety, które zamierzają wykonać makijaż samodzielnie, powinny dowiedzieć się więcej o technikach malowania się do zdjęć. Konieczne jest tu między innymi zrezygnowanie z błyszczących kosmetyków, a także staranne wykonturowanie twarzy. Na sesję warto zabrać puder matujący lub specjalne chusteczki pochłaniające nadmiar sebum. Jeżeli chcemy, żeby nasz makijaż prezentował się nieskazitelnie, warto rozważyć skorzystanie z usług wizażystów współpracujących z fotografem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023