Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarska PlusLiga pomniejszona w przyszłym sezonie

Facebook Twitter

Siatkarska PlusLiga w przyszłym roku zostanie zmniejszona. I dla klubu i dla kibica - to dobra decyzja - komentują działacze Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarska Plusliga

Siatkarska PlusLiga mężczyzn zostanie zmniejszona. To ważna informacja dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, ale też dobra dla kadrowiczów występujących w polskich zespołach ligowych. W sezonie 2025/2026 w PlusLidze zagra nie 16 ale 14 zespołów.

Decyzja zapadła podczas spotkania prezesów klubów Plusligi, które odbyło się w Warszawie. W obradach uczestniczył prezes klubu z Jastrzębia, Adam Gorol. To najlepsze rozwiązanie, podkreślał. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie zawodników z których wielu jest kontuzjowanych. Zespoły nie mogą grać co 3 dni a późne godziny rozgrywania ligowych spotkań to także złe rozwiązanie – mówił prezes.

Adam Gorol: Nie da się tak funkcjonować, że zawodnicy tylko z samolotu do autokaru i z autokaru do samolotu, bo do tego momentami rzeczywiście dochodzi. Czy te kontuzje są efektem tej częstotliwości to trudno jednoznacznie powiedzieć, ale granie sobota-środa, sobota-środa jest bardzo uciążliwe z punktu widzenia fizycznego tych zawodników, z punktu widzenia organizacyjnego i nawet z punktu widzenia kibica, bo my widzimy jak to działa w Jastrzębiu.  Jeżeli naszym kibicem jest górnik i on ma przyjść na mecz o 21, a potem następnego dnia wstawać o 4.30, żeby pójść do pracy, także to jest fizycznie niemożliwe. Jakość widowiska też na tym traciła także decyzja jest bardzo dobra.

Powtórzmy ilość zespołów w PlusLidze zostanie zmniejszona do 14 w sezonie 2025/2026. A siatkarze Jastrzębskiego Węgla po wtorkowym meczu w Lidze Mistrzów w sobotę (02.12) zagrają o ligowe punkty w Lublinie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024