Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Silny wiatr w prognozach na czwartkowy wieczór i piątek

Facebook Twitter

Silny wiatr na terenie całego Śląska. Dla całego województwa obowiązuje ostrzeżenie wydane przez synoptyków. W prognozach dla regionu wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami burze. Alert obowiązuje do piątku (8.04.) do godziny 14.00.

Silne porywy wiatru
Fot. pixabay.com

A jaka pogoda na najbliższe dni?

Pogodę w najbliższym tygodniu zdominuje silny wiatr ze średnimi prędkościami od 45 do 50 km/h. W porywach prędkość wiatru będzie osiągać do 85 km/h; mocniej powieje na morzem, do 90 km/h, i w górach, do 120-130 km/h. W piątek wieczorem wiatr zacznie słabnąć, nad morzem spokojniej dopiero w niedzielę/poniedziałek. Będzie pochmurnie z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Miejscami wystąpią burze z krupą śnieżną. Od wtorku mniej opadów.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na północy i gdzieniegdzie na południu wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Możliwe burze, w trakcie których mogą pojawić się opady krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 6°C na północy, około 9°C w centrum, do 13°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach do 85 km/h. Mocniej powieje na wybrzeżu, do 50 km/h, a w porywach do 90 km/h, oraz w górach: w Sudetach porywy do 110 km/h, w Karpatach do 120 km/h. Wysoko w Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę nadal dużo chmur, większe przejaśnienie możliwe tylko na północy. W południowej części Polski opady deszczu i deszczu ze śniegiem (do 12-15 mm), w górach śniegu (przyrost pokrywy o 10 cm). Temperatura od 0°C do 3°C, cieplej na południowym wschodzie do 6°C, a lokalnie na Pomorzu mróz do –1°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, w południowo wschodniej części kraju skręcający na południowy. Na wybrzeżu wystąpią jeszcze porywy wiatru do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat i w Sudetach do 60 km/h, a wysoko w Karpatach do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w górach śniegu (w Tatrach przyrost pokrywy o 10 cm). Na południowym wschodzie i na zachodzie Polski burze, w czasie których może padać krupa śnieżna. Temperatura maksymalna do 6-9°C, cieplej na krańcach południowo-wschodnich – od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty (miejscami do 70 km/h), z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od –2°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, chłodniej około 1°C w kotlinach karpackich. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024