Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów rozpoczął handel węglem. Tym „rządowym”

Facebook Twitter

O bardzo dużym wyzwaniu dla samorządów, ale i dużej pomocy dla mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki. Chodzi o sprzedaż węgla przez gminy. Skoczów, jako jeden z pierwszych miast na Śląsku Cieszyńskim, już od kilku dni uruchomiło możliwość zakupu opału.

fot. FB/Skoczow

Przyjechał węgiel „orzech” z kopalni „ROW” Ruch „Jankowice”, dostępny już jest także ekogroszek, którego sprzedaż udało się o blisko 2 tygodnie przyspieszyć, bo planowo miał pojawić się dopiero 21 grudnia.

Andrzej Bubnicki: Myśmy zamówili dla mieszkańców w oparciu o ankiety, które wcześniej rozesłaliśmy, 516 ton. Myślę, że zamówienie jest w miarę wiarygodne. Opieraliśmy się na ankietach, które przygotowaliśmy dedykowanych dla tego tematu i na dzień dzisiejszy udało nam się już wydać ponad 70 ton węgla. Mieszkańcy to odbierają ze składowiska w Pierśćcu, a więc na terenie gminy. Cena też jest najniższa z możliwych, jaką dało się uzyskać, czyli 1690 zł. To jest bardzo atrakcyjna cena.ia.

Jak mówi Andrzej Bubnicki

Każdy z mieszkańców gminy Skoczów, który chce skorzystać z oferty preferencyjnego zakupu, musi złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej.

Andrzej Bubnicki: On zostanie niezwłocznie zweryfikowany, państwo dostaniecie informację telefoniczną, albo sms, bądź e-maila o tym, że wniosek został pozytywnie zweryfikowany. Dopiero po tym telefonie udajemy się do kasy, wpłacamy środki na węgiel, bierzemy fakturę i druk KP i z tymi dokumentami, z fakturą i drukiem KP jedziemy do Pierśćca po odbiór węgla.

Jak przypominają w magistracie – gmina Skoczów nie opłaca i nie zapewnia transportu zakupionego węgla ze składu KDW PGG SA do odbiorcy. Taki transport odbiorca powinien załatwiać we własnym zakresie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024