Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak jest z tą pracą w szkole w czasie koronawirusa? Słuchaczka Radia 90 pyta o nauczycieli wspomagających z regionu

Facebook Twitter

Teraz w Radiu 90 będzie o pracy w pandemii nauczycieli wspomagających. Do naszej redakcji napisała Kasia, która pyta czy to, że niektóre nauczycielki pracują zdalnie od początku pandemii jest w porządku?

Fot.pixabay.com

Ja pracuję cały czas, bo jestem nauczycielem wspomagającym i uważam, że nie jestem gorsza od nauczyciela prowadzącego. My też mamy rodziny i boimy się o nasze zdrowie.

To jak to jest z tą pracą w szkole w czasie koronawirusa? O tym, kto pracuje zdalnie, a kto fizycznie przychodzi do pracy, decyduje dyrektor szkoły. Uczniowie korzystający z nauczania integracyjnego mają prawo uczestniczyć w lekcjach na terenie placówki, jeśli np. rodzic oświadczy, że nie jest w stanie stworzyć warunków do nauki na odległość w domu.

Tak jest np.w gminie Godów, ale jest też tak, że nauczyciele wspomagający pracują zdalnie, kiedy ich podopieczni uczą się online, w zależności od wskazań nauczyciela prowadzącego łączą się z nimi i pomagają w nauce. W Wodzisławiu z zajęć na terenie szkoły korzysta średnio 10 uczniów i w tym czasie potrzebują oni opieki.

Jak podkreśla rybnicki magistrat, taką opiekę sprawują nie zawsze nauczyciele wspomagający, bo do szkoły na lekcje przychodzą nie tylko uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością, ale powodów jest wiele, np. są to dzieci medyków, służb mundurowych czy takie, które w domu uczyć online się nie mogą, bo nie mają warunków. Tu na 32 placówki do szkoły przychodzi 46 uczniów. Zajmują się nimi bibliotekarze, pedagodzy szkolni, nauczyciele wf, nauczyciele świetlic i nauczyciele wspomagający. W sumie obecnych w szkołach w Rybniku jest 99 pracowników. 7 z nich to nauczyciele wspomagający.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj