Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SOR w Rybniku nie przyjmuje pacjentów. Lekarze na zwolnieniach

Facebook Twitter

Do poniedziałku (13.11.) raczej omijajcie Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rybniku. Od dziś (10.11.), jak już was informowaliśmy: nie są przyjmowani pacjenci.

Likwidacja SOR w Rybniku

Jak tłumaczy szpital, sytuacja ma związek z nagłą absencją chorobową personelu medycznego pracującego w SOR wynikającą z zachorowania między innymi na wirusa SARS – CoV2.

Karolina Wałowska: Wstrzymanie przyjęć pacjentów związane jest z chorobą personelu medycznego pracującego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wynika to z zachorowania między innymi na wirusa covid-19. Nagłe zachorowanie personelu lekarskiego spowodowało, że nie mamy możliwości zorganizowania w tak krótkim okresie zabezpieczenia dyżurowego. Poinformowaliśmy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, Wydział Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

mówi Karolina Wałowska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. NA SOR-ze dyżurować będą pielęgniarki i ratownicy medyczni, a oddziały szpitalne będą pracować w trybie izby przyjęć. Powtórzę: tak będzie do poniedziałku (13.11.) do godziny 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024