Srebrni medaliści Mistrzostw Polski mieszkają w naszej okolicy

Panowie z Marklowic zdobyli drugie miejsce w biegach sztafetowych Mistrzostw Polski. Jednak to nie jedyne sukcesy, jakie w miniony weekend odnieśli zawodnicy z naszego regionu.

Fot adege/pixabay.com

W dniu wczorajszym tj. 18.02. odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach sztafetowych. Uczestniczyli w nich zawodnicy z naszego regionu, a mianowicie zawodnicy z klubu sportowego UMKS Marklowice. Panowie w składzie: Kamil Winkler, Jakub Tomecki, Artur Baczyński, Kamil Antończyk i Jakub Matusik, dumnie reprezentowali nas na Mistrzostwach Polski.  Odbyły się one w Tomaszowie Lubelskim. Odnieśli oni ogromny sukces. gdyż zdobyli drugie miejsce, a co za tym idzie srebrny medal. Jest to wielkie osiągniecie.

Mieszkańcy Marklowic cieszą się z sukcesu swoich chłopaków i dzielą się z nami tą radością:

Jednak to nie jedyny sukces jaki odnieśli. W biegach narciarskich stylem klasycznym i łyżwowym, w swojej kategorii, jak i przedziale wiekowym brązowy medal zdobył Kamil Winkler, brąz przywiozła również Karolina Chrószcz. Trenerem tej zdolnej kadry jest Weronika Kocoń, która na co dzień jest nauczycielką w wodzisławskiej Szkole Podstawowej nr 10. Tam również rozwija swoją pasję narciarską i z powodzeniem zaraża nią młodych ludzi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.