Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stacja ładowania autobusów elektrycznych w Cieszynie rozrośnie się

Facebook Twitter

Za blisko 660 tysięcy złotych rozbudowana zostanie cieszyńska stacja ładowania autobusów elektrycznych. Powstaną trzy nowe ładowarki oraz jedna do tzw. szybkiego ładowania pojazdów pomiędzy kursami.

Stacja ładowania autobusów elektrycznych zostanie w Cieszynie rozbudowana
fot. FB/Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o.

Stacja ładowania autobusów elektrycznych w Cieszynie zostanie rozbudowana. Kilka dni temu  podpisana została umowa na dobudowanie kolejnych stanowisk do ładowania pojazdów, na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. przy ul. Słowiczej. Umowa zawarta została z cieszyńską firmą Elektrometal S.A., a koszt inwestycji to bisko 660 tysięcy złotych.

Do 17 lutego 2024 r. ma zostać opracowany projekt budowlany na rozbudowę stacji, uzyskane pozwolenie na budowę, a następnie mają być wykonane roboty budowlane wraz z montażem czterech ładowarek elektrycznych

-słyszymy w cieszyńskim Urzędzie Miasta.

Stacja ładowania autobusów elektrycznych zyska punkt tzw. szybkiego ładowania pomiędzy kursami

Na ten moment, cieszyńska stacja wyposażona jest w jedną ładowarkę dwustanowiskową, która obsługuje zakupione w zeszłym roku dwa autobusy elektryczne komunikacji cieszyńskiej. Efektem realizacji podpisanego właśnie kontraktu będą trzy nowe, ładowarki dwustanowiskowe, które będą ładować magazyny energii w czterech autobusach 12-metrowych i dwóch autobusach 8-metrowych, jakie Miasto Cieszyn otrzyma od dostawców w roku 2024. W ramach projektu dobudowana zostanie także jedna ładowarka o mocy 150 kW, której zadaniem będzie szybkie podładowanie autobusów w ciągu dnia pomiędzy wykonywanymi kursami.

Fot. cieszyn.pl

Ile kosztuje rozbudowa stacji?

Rozbudowa stacji realizowana jest w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Wzrost atrakcyjności i dostępności cieszyńskiej komunikacji zbiorowej poprzez zakup autobusów elektrycznych” dofinansowywanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego Zielony transport publiczny. Koszt rozbudowy stacji wyniesie 659 830 zł netto, co będzie w całości sfinansowane środkami programu Zielony transport publiczny (w formie dotacji oraz w formie pożyczki z niskim oprocentowaniem).

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj