Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sterowiec w stylu steampunkowym, czyli nowy mural na jastrzębskim stadionie

Facebook Twitter

Wymyśliły projekt i zaprosiły mieszkańców do wspólnego malowania. Dwie artystki stworzyły nowy mural w Jastrzębiu.

Nowy mural na jastrzębskim stadionie. Tym razem nie jest to akcja kibiców, ale dwóch artystek, Agaty Plony oraz Agnieszki Król, które postanowiły pokolorować wejście na bieżnię stadionu. W malowanie zaangażowali się także sami jastrzębianie. Z Agatą Plony rozmawiał na miejscu Arkadiusz Żabka.

Agata Plony: Plan był taki, żeby zrobić kolorowankę dla ludzi na murze przy stadionie, którego powierzchnia wynosi 40 metrów kwadratowych. Cały tydzień zaplanowałyśmy dla ludzi, była dolna partia dla nich przeznaczona. Większość to były dzieci w wieku szkolnym, licealnym. W zamyśle miał być to Ceplin, sterowiec w stylu steampunkowym, no niestety odbiegłam od motywu steampunkowego zegara, ponieważ przy tej fakturze ściany byłoby zbyt dużo do roboty, a zbyt mało rąk do pracy. Stąd poszłam w kierunku sterowca do którego łańcuchami przymocowany jest budynek, który znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju. Fascynuje mnie też nurt brutalizmu w architekturze i chciałam nadać mu inne imię.

Mural jest pomysłem młodych jastrzębskich artystek Agaty Plony i Agnieszki Król, które zgłosiły swoją inicjatywę do projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj