Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straty trzeba liczyć w milionach złotych. Rydułtowy już wiedzą dokładnie, jakie mają szkody

Facebook Twitter

W Urzędzie Miasta w Rydułtowach mają już gotowy spis miejsc zniszczonych przez ostatnią nawałnicę. To głównie zniszczone drogi i chodniki, uszkodzona nawierzchnia i zapadliska.

Marcin Połomski: Ulica Ofiar Terroru na odcinku od skrzyżowania z ulicą Skalną aż do Mickiewicza, Radoszowska w rejonie skrzyżowania z ulicą Maczka i w rejonie skrzyżowania z Obywatelską. Ulica Bema – tutaj chodzi o teren przy targowisku. Ulica Traugutta w rejonie skrzyżowania z Podleśną, ulica Maczka po południowej stronie torowiska. Ulica Jana III Sobieskiego, tutaj chodzi o ten najniżej położony punkt tej ulicy. Strzody w rejonie skrzyżowania z Benedykta i Orlowską, Nowa, Tygrysia, Narutowicza, Skowronków, te ulice były pod wodą, więc tam istnieje ryzyko uszkodzenia konstrukcji.

Wymienia burmistrz Rydułtów.

Szkody są też w budynkach komunalnych miasta: na osiedlu Karola, Plebiscytowej, na Machnikowcu, a także na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zniszczenia są też w rydułtowskich szkołach i przedszkolach:

Marcin Połomski: Mamy SP 1, gdzie zalaniu uległy nie tylko tunel łączący szkołę z salą gimnastyczną ale niektóre sale i pomieszczenia. SP nr 2, tutaj różnego rodzaju zacieki, a także podmycie ogrodzenia w tej szkole. SP 3, tutaj awarie elektryczne, gdzie w związku z wyładowaniami nastąpiło przepięcie, część piwnic została podtopiona. SP 4, tutaj też zalania niektórych sal. Przedszkolne nr 1, nr 2- znaczne zalania w budynku, w miejskim żłobku nastąpił też przeciek dachu. W przedszkolu nr 4 zostały zalane kuchnia, magazyn żywnościowy, korytarze, wejście do przedszkola, dach wymaga remontu. Tych uszkodzeń jest bardzo dużo, dlatego te szacowanie też będzie trwało.

Do tej pory szkody zgłosiło też 273 mieszkańców, komisje szacujące straty odwiedziły już 176 posesji. Z Urzędu Miasta do wojewody śląskiego wysłano już pierwsze zapotrzebowanie na doraźną pomoc finansową. Za pośrednictwem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego miasto stara się także o wpisanie na listę gmin poszkodowanych w wyniku powodzi, dzięki czemu o pomoc finansową starać będą mogli się przedsiębiorcy, którzy również ponieśli straty po ostatnich intensywnych opadach deszczu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj