Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż Graniczna na Śląsku podsumowała miesiąc przywróconych kontroli

Facebook Twitter

Ponad 75 tysięcy osób odprawionych, blisko 14 700 skontrolowanych aut, pociągów czy samolotów. Straż Graniczna na Śląsku podsumowała miesiąc przywróconych kontroli. Wprowadzono je na początku lipca w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce.

Kontrole przywrócono na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej. Do wtorku (2.08.)  spośród ponad 75 tysięcy odprawionych, blisko połowę stanowili pielgrzymi, jadący do Polski na spotkanie z papieżem. To było 30 tysięcy osób.

Zatrzymano 47, a 22 osobom odmówiono wjazdu na terytorium naszego kraju. Jedną z zatrzymanych osób był obywatel Rosji, którego poszukiwano Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże z użyciem broni i ciężkie uszkodzenia ciała. Zatrzymano go w Chałupkach.

Ale Straż Graniczna informuje też w swoim podsumowaniu o takich osobach,które nie spełniały procedur a jednak wpuszczono ich do kraju. To np. 78-letnia obywatelka Dominikany, która podróżowała na Światowe Dni Młodzieży i w Pradze zgubiła dokumenty, miał przy sobie jedynie zaświadczenie czeskiej policji o ich utracie oraz ksero paszportu. W skali całego kraju takich szczególnych przypadków było ponad 60.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj