Sukcesy biathlonistów UKS Strzał Wodzisław w Pucharze Polski

Zawody odbyły się w miniony weekend (3-5.01.) w Kościelisku. Zawodnicy brali udział w biegu sprinterskim oraz biegu indywidualnym zajmując bardzo wysokie miejsca- chwali ich trenerka Edyta Zając.

mat.prasowe

Pierwszego dnia odbyły się biegi indywidualne, podczas których najlepiej spisała się Paulina Nowak oraz Kacper Brzóska zajmując bardzo wysokie 10 miejsce w swoich kategoriach.

W juniorkach młodszych równie dobre bo 11 miejsce wywalczyła Marta Zając, na 12 pozycji uplasował się junior Adam Zając. Pozostali reprezentanci klubu zajęli również wysokie miejsca: 13 Martyna Karbowniczyn, 14 Kinga Gilewicz, 16 Rafał Zając i Sylwia Bażan, 18 Adam Kałuża 22 Agata Grzonka, 24 Otylia Kocur, 25 Dawid Wajsman, 26 Aleksandra Bonar, 28 Julia Musik Julia, 29 Paulina Kądziela, 30 Jagoda Glimasińska.

Drugi dzień rywalizacji to 7 miejsce, jakie wywalczył junior młodszy Kacper Brzóska. Juniorka Sylwia Bażan zdobyła również wysokie 8 miejsce, wielkie gratulacje dla Marty Zając, która zdobyła świetne 10 miejsce.

Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze:

13 miejsce zdobyła nasza juniorka Paulina Nowak, 16 junior Rafał Zając, w tej samej kategorii 19 miejsce zdobył Adam Zając, junior młodszy Adam Kałuża uplasował się na 22 lokacie.

Nasze młodsze zawodniczki w kategorii młodziczek spisały się rewelacyjnie na strzelnicy co pozwoliło im zająć lokaty: Otylii Kocur 19 miejsce oraz bardzo dobre 24 miejsce Oliwii Kozłowskiej.

Młodziczki młodsze zasługują na wielkie uznanie, bo dla wielu z nich to pierwsze tak poważne starty. Wysokie 19 miejsce zdobyła Martyna Karbowniczyn, 20 Agata Grzonka , 26 Bonar Aleksandra, 28 Musik Julia , 29 Paulina Kądziela, 30 Jagoda Glimasińska. Nasz młodzik młodszy Dawid Wajsman mimo komplikacji na strzelnicy nie poddał się i ostatecznie zajął 31 miejsce.