Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Supernowoczesny tor curlingowy w Pawłowicach już czynny. Otwierał go m.in. Apoloniusz Tajner

Facebook Twitter

Mają nowy tor curlingowy w Pawłowicach! Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. W gminie liczą, że nie tylko umożliwi rozwijanie lokalnych talentów, ale także przyczyni się do wzrostu popularności tego oryginalnego sportu.

tor curlingowy w Pawłowicach

Nowy tor curlingowy w Pawłowicach. Został otwarty w tutejszym Centrum Multidyscyplinarnym, który przeszedł modernizację.

Modernizacja obejmowała dwa etapy. Najpierw wymienione zostało pokrycie dachowe na obiekcie, to specjalna membrana wypełnioną powietrzem, dzięki czemu na lodowisku panują bardzo dobre warunki termoizolacyjne i akustyczne. Kolejny etap prac dotyczył wydzielenia miejsca na tor, wybudowano ściankę wewnętrzną i drewniany strop. Na posadzce zamontowano instalację chłodniczą.

Prace objęły także budowę instalacji uzdatniania wody na potrzeby wykonania tafli lodu oraz budowę instalacji wentylacji mechanicznej wraz z osuszaniem toru. W ramach zadania wymieniono oświetlenie, powstała także szatnia dla zawodników. Dzięki osobnemu systemowi chłodniczemu na lodowisku panuje specyficzny mikroklimat, a nowa klimatyzacja i wentylacja mają utrzymywać stałą temperaturę tj. +5 stopni Celsjusza.

Całkowity koszt realizacji I i II etapu zadania to około 5,5 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł Gmina Pawłowice pozyskała w formie dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj