Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świeć przykładem z mistrzem… mistrzem Adamem Małyszem

Facebook Twitter

Nasz skoczek narciarski dołączył do patrolu policji w Cieszynie i nakłaniał mieszkańców do korzystania z elementów odblaskowych. Odblaski ratują życie, bo dzięki nim piesi po zmroku są widoczni z większej odległości.

Jak mówi Adam Małysz, sam miał kiedyś taką sytuację, że wracając z zawodów, o mało co nie potrącił mężczyzny, który szedł poboczem i był zupełnie niewidoczny. Teraz razem z policjantami z Cieszyna patrolował ulice swojego regionu, zwracając uwagę na moc odblasków.

Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Warte podkreślenia jest to, że ten niecodzienny patrol kontrolował pieszych po zmroku, w miejscach, gdzie widoczność spacerujących osób jest słaba. Nie trzeba dodawać, że ludzie, których „pouczał” Adam Małysz byli pozytywnie zaskoczeni bezpośrednim spotkaniem z mistrzem, chętnie też przyjmowali i wykorzystywali odblaski.

Cieszyńscy policjanci wykorzystują każdą sposobność, aby dotrzeć do możliwie największej grupy ludzi i przekonać ich, że bezpieczeństwo w największej mierze zależy od nas samych. Dzielnicowi każdego rejonu spotykają się z dziećmi w szkołach i przekazują im, pozyskane dzięki wsparciu samorządów, elementy odblaskowe. Oczywiście takie spotkania połączone są z rozmową na temat bezpieczeństwa. Z kolei policjanci cieszyńskiej drogówki organizują liczne akcje, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza seniorów. W tym roku też po raz kolejny prowadzą wspólnie z Caritasem Diecezji Bielsko-Żywieckiej akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” – w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku – są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. W czasie nabożeństw będą przestrzegać wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśnią, jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Wytłumaczą, jaka jest różnica między osobami, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi które je noszą. Po nabożeństwie odblaski będą rozdawane seniorom, ale także dzieciom i dorosłym. Wszystkie tego typu akcje policji związane z poprawą bezpieczeństwa na drodze w naszym regionie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022