Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim. Koncerty i pokazy lotnicze za darmo

Facebook Twitter

Wielka wystawa militariów, pokazy lotnicze czy koncert grupy Dżem. Tak zapowiada się Dzień Niepodległości na Stadionie Śląskim. Wszystkie atrakcje będą za darmo, sprawdź plan wydarzenia. To będą Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Dzień Niepodległości na Stadionie Śląskim w 2019 roku/ mat.prasowe

Ogromnie się cieszę, że kolejny raz w ten wyjątkowy dla Polski dzień możemy spotkać się na Stadionie Śląskim. We wspólnym gronie będziemy świętować rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Szczególnie czekam na to, aż razem ze zgromadzonymi będziemy mogli odśpiewać Hymn Polski. Dla mnie to zawsze bardzo podniosły i wzruszający moment

– mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Na zgromadzonych na terenie Stadionu czeka także prezentacja uzbrojenia, wyposażenia i umiejętności Żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Służb Mundurowych Województwa Śląskiego. Wśród atrakcji m.in. wystawy sprzętu ratowniczego, samochodu do konwojowania więźniów oraz tzw. pirobusa, czyli samochodu Straży Granicznej wykorzystywanego przez minerów-pirotechników na katowickim lotnisku. Państwowa Straż Pożarna przygotuje natomiast specjalne pokazy oraz tzw. edukacyjną „ścieżkę bezpieczeństwa” skierowaną do dzieci i młodzieży. Organizatorzy wkrótce ujawnią, jaki sprzęt wojskowy będziemy mogli zobaczyć na obwodnicy Stadionu.

Choć wielka wystawa sprzętu wojskowego oraz uroczyste odśpiewanie hymnu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas poprzednich edycji Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim to organizatorzy nie zapominają także o innych atrakcjach.

Nasze wydarzenie ma pokazać, że Święto Niepodległości to dzień, który powinniśmy po prostu celebrować. Nie tylko oficjalnie, co jest oczywiście bardzo ważne, ale także po prostu cieszyć się z tego dnia w gronie najbliższych. Chcemy, aby ludzie pozytywnie zapamiętali te obchody i za rok znów chcieli do nas wrócić. Dlatego przygotowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji, które sprawią radość zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym

– zapowiada Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

A co takiego czeka nas tego dnia na Stadionie? Prezes Widera zdradza, że będą to: strefa wirtualnej rzeczywistości, strzelnica laserowa, dmuchańce dla najmłodszych, a także foodtrucki.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również sporej dawki dobrej muzyki. Od godziny 14:00 na scenie pojawią się zespoły: Formax, Płonka Kwartet oraz Alergen. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem.

Podczas Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wręczy Puchary Triady Biegowej Powstań Śląskich. Dzięki temu upamiętnione zostaną także trzy Powstania Śląskie.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędą się 11 listopada. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 10:30, a uroczyste obchody rozpoczną się o 11:00. W samo południe wszyscy zgromadzeni odśpiewają hymn narodowy. Zarówno wejście jak i wszelkie atrakcje będą darmowe.

PROGRAM WYDARZENIA:

10:30-18:30 – prezentacja uzbrojenia, wyposażenia i umiejętności żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Służb Mundurowych Województwa Śląskiego
11:00 – występ orkiestr górniczych
12:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu
12:15 – przelot samolotów wojskowych oraz pokaz lotniczej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”
12:30 – koncert orkiestry Wojska Polskiego oraz orkiestry Śląskiej Policji
13:00 – występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

KONCERTY:

14:00 – Formax
14:45 – Płonka Kwartet
15:50 – Zespół Alergen
17:00 – Dżem
18:30 – planowany koniec wydarzenia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022