Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczepimy się! Ale na mapie województwa różnie to wygląda

Facebook Twitter

Loteria dla tych, którzy się zaszczepili, paszporty covidowe dla wyjeżdżających za granicę, wreszcie pieniądze i laury dla "najbardziej odpornych gmin". Rząd w różny sposób namawia Polaków, aby zaszczepili się przeciwko koronawirusowi.

Fot. pixabay.com

W Radiu 90 kolejny raz sprawdzamy statystyki. Która gmina w regionie ma największy odsetek zaszczepionych, a gdzie mieszkańcy zwlekają z podjęciem decyzji?

Dwa tygodnie temu na samym dole tabeli była Istebna, wówczas jedynie 13% osób przyjęło dawkę preparatu. Jak jest teraz? Odsetek wzrósł do 17% niemniej Istebna ciągle na ostatnim miejscu w województwie. Nieco lepiej w Brennej blisko 24% i Wiśle 25%. W Pszowie, jak wynika z ostatnich danych, zaszczepiło się ponad 29,4% mieszkańców. A w Jastrzębiu-Zdroju 30,1% Podobnie w Rybniku, Raciborzu, Żorach i Wodzisławiu Śląskim procent zaszczepionych mieszkańców oscyluje około 32 punktów. Wśród miast regionu na czele stawki jest Knurów z blisko 39% zaszczepionych obywateli. W województwie na pierwszym miejscu są Bobrowniki leżące w powiecie będzińskim – nieco ponad 44% a w skali kraju na czele Podkowa Leśna gdzie pacjentów zaszczepionych pełną dawką jest blisko 49%.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj