Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Wodzisławiu prosi o wsparcie, można wpłacać pieniądze

Facebook Twitter

Można wesprzeć szpitale w powiecie wodzisławskim. Jak już informowaliśmy placówka w Wodzisławiu Śl. znalazła się w bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, a także finansowej.

Najpierw koronawirusa wykryto u kilkudziesięciu pracowników, a także pacjentów. Placówkę zamknięto, trudno będzie także skompletować dodatkowy zespół. Do tego doszła informacja o obcięciu o ponad 3,5 mln (3,7 mln) złotych z tegorocznego kontraktu. Potrzeby szpitali rosną z dnia na dzień, a możliwości finansowe są bardzo ograniczone. Szpitale obciążone są wysokimi kosztami związanymi z zakupem dodatkowych środków ochrony indywidualnej, środków ochrony oraz sprzętu medycznego.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz personel pomocniczy są na pierwszej linii frontu walki o zdrowie i życie pacjentów, a teraz odbywa się to w wyjątkowo stresujących i trudnych warunkach. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wyposażenie pracowników szpitala!

Numer konta, na który można dokonać wpłaty: 63 1560 0013 2367 2176 2323 0001 z dopiskiem „wsparcie na rzecz walki z koronawirusem”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj