Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kierowcy! Szybciej ze Śląska w Beskidy. Estakada w Skoczowie już na finiszu

Facebook Twitter

Opóźnień w pracach nie ma, a i na samej drodze ruch już jest płynny. Chodzi o remont estakady w Skoczowie. Od roku trwa tam duża inwestycja w ciągu Drogi Krajowej 81, prowadzącej ze Śląska w góry. Jak dowiadujemy się w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad: bez problemu drogą przejedziemy.

W połowie maja 2018 roku drogowcy zwęzili jezdnie z czterech do dwóch pasów

Jak pokazały ekspertyzy, most był w tragicznym stanie. Jego remont rozpoczął się jednak dopiero wiosną ubiegłego roku. Przez cały czas w Skoczowie z tego powodu powstawały korki.

Jednak jak informuje nas Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach, roboty zmierzają ku końcowi:

Marek Prusak: Wyremontowaliśmy całą estakadę – ustrój nośny łącznie z elementami wyposażenia. To był kompleksowy remont. Pozostały roboty zabezpieczenia antykorozyjnego, ustroju niosącego, zakończenie ustawiania ekranów, wykonanie nawierzchni. Jest to remont za prawie 9 milionów złotych. 4 listopada zakończyliśmy jezdnię w kierunku Katowic. Zakończenie przypada na czerwiec tego roku, w tej chwili nic nie wskazuje na to, że będą opóźnienia.

Nie jest wykluczone, że prace zostaną zakończone przed terminem. Tym bardziej, że jak informują słuchacze Radia 90, w ostatnich dniach ruch już odbywa się wszystkimi pasami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj