Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tauron Liga Szachowa: Trwają drużynowe mistrzostwa Śląska, przed nami ostatni zjazd seniorów

Facebook Twitter

Trwają drużynowe mistrzostwa Śląska w szachach klasycznych: Tauron Liga Szachowa. W najbliższy weekend na stadionie Śląskim rozegrane zostaną ostatnie rundy, po których poznamy zwycięzcę turnieju. Jak aktualnie wygląda sytuacja w tabeli?

Rozmawialiśmy z Andrzejem Matusiakiem, prezesem Śląskiego Związku Szachowego, który jest organizatorem turnieju: Tauron Liga Szachowa, Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i Seniorów.

Tauron Liga Szachowa. Przed nami finał drużynowych mistrzostw Śląska seniorów

Andrzej Matusiak: Do samego końca nie ma zdecydowanego faworyta, Uczniowski Klub Sportowy Pionier ma punkt przewagi. Bywało też tak, że faworyt w ostatnich rundach nie podołał swojemu zadaniu i się okazywało, że w końcówce wyprzedziły go inne drużyny. Na tę ostatnią rundę wszystkie drużyny się wzmacniają, starają się wystąpić w najsilniejszym składzie, dlatego że jest to decydująca faza.

Tauron Liga Szachowa. Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego

Jak wygląda sytuacja w dole tabeli?

Andrzej Matusiak: Prawdopodobnie drużyna Zefir Boguszowice opuści ekstraligę, natomiast jest to drużyna złożona z młodszych i starszych osób. Ten klub praktycznie cały czas pracuje i myślę, że po roku powróci znowu do ekstraligi.

Radio 90: Jak ocenia Pan poziom tych zawodów?

Andrzej Matusiak: Poziom jest wysoki z uwagi na to, że występują tu drużyny, które mają swoje udziały w I lidze i ekstralidze. Zawodnicy są nie tylko ze Śląska, ale i z całej Polski.

Radio 90: Pojawiają się już pierwsze sygnały o zbliżającej się kolejnej edycji wielkiej imprezy szachowej „Szachy Łączą Pokolenia” w Ustroniu.

Andrzej Matusiak: To już jest taka nasza tradycja. Zawsze mamy zaproszonych gości, w tym roku zaprosiliśmy mistrzynie świata z Ukrainy Mariję i Annę Muzyczuk. Staramy się, żeby na tym festiwalu zawsze gościła gwiazda światowego formatu.

Przypomnijmy, decydujące rozgrywki Tauron Ligi Szachowej drużynowych mistrzostw Śląska seniorów na stadionie w Chorzowie już w najbliższy weekend.

Wyniki także:

  • I Liga Śląska Seniorów 2023 – TUTAJ.
  • Ekstraliga Śląska Seniorów 2023 – TUTAJ.

Śląski Związek Szachowy w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj