Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie wyprawa! Kierunek Jordania [FOTO]

Facebook Twitter

Są już po odprawie, teraz pakują plecaki. Wyprawa tym razem do Jordanii. W sobotę (17.06.) z Pilchowic wyrusza Szkolna Ekspedycja.

wyprawa
fot. mat. organizatora

Po przerwie spowodowanej pandemią z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w podróż wybiera się 12 uczniów i dwóch opiekunów. Ostatni raz wyjeżdżali w 2019 roku do Wietnamu, w sumie za nimi 17 wypraw. Główny cel wyprawy w 2023? Eksploracja Kanionu Wadi Numeira!

Wadi to arabska nazwa dla kanałów, które głównie w porze deszczowej wypełniają się wodą. Jest to bardzo charakterystyczny element krajobrazu Jordanii. Kaniony Wadi są malownicze, stanowią również oazę dla roślin i zwierząt. Będziemy śledzić media społecznościowe Szkolnej Ekspedycji, a tym samym odwiedzać miejsca, w których pojawi się pilchowicka młodzież. Założeniem projektu Stowarzyszenia Carpe Diem jest promowanie wśród młodzieży turystyki backpackingowej – plecakowej, uczącej uczniów życia, zaradności i samodzielności. Wracają do regionu 29 czerwca.

Przygody pilchowickich i knurowskich uczniów można śledzić na www.fb.com/ekspedycja – na bieżąco będą wysyłane zdjęcia i publikowane relacje.

 Wyprawa tym razem odbędzie się do Jordanii

Aktualną pozycję Ekipy Szkolnej Ekspedycji można śledzić na MAPIE. Dzięki technologii satelitarnej inReach firmy Garmin, co 10 minut nasze urządzenie będzie wysyłało sygnał lokalizacyjny z aktualną pozycją!

Link do Mapy tutaj

czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024