Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Waldemar Socha, poranny gość Radia 90: To nie miała być przygoda na całe życie, ale ta praca mnie wciągnęła

Facebook Twitter

Ta praca mnie wciągnęła, wciąż mam wiele pomysłów na to miasto - mówi Waldemar Socha, prezydent Żor i poranny gość Radia 90.

poranny gość Radia 90 Waldemar Socha

Poranny gość Radia 90 – Waldemar Socha, który rządzi Żorami od 26 lat

Nie myślałem, że będzie to przygoda na całe życie – mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Waldemar Socha prezydent Żor nieprzerwanie rządzący miastem od 1998 roku. To najdłużej urzędujący prezydent w regionie i jeden z najdłużej urzędujących w całym kraju. Rozpoczął właśnie siódmą kadencję:

Waldemar Socha: 26 lat temu, kiedy starałem się po raz pierwszy, to nie myślałem, że będzie to przygoda na całe życie. Raczej zakładałem, że tam na kilka lat. Jednak ta praca wciągnęła mnie. Okazało się, że to jest mój żywioł, moja pasja. Jak ma się szansę długo realizować swoje pomysły, swoją strategię można osiągnąć. Teraz już mogę tak powiedzieć. Myślę sukcesy i chyba mieszkańcy po prostu to dostrzegają i doceniają. Dlatego wybierają mnie na kolejne kadencje.

W tegorocznych wyborach samorządowych Socha wygrał w pierwszej turze. Pokonał między innymi swego zastępcę Daniela Wawrzyczka, z którym się pożegnał. Nowym zastępcą prezydenta Żor będzie Leszek Hoderny z Platformy Obywatelskiej – zdradził poranny gość Radia 90:

Waldemar Socha: My się znamy już z dawnych czasów, bo on był radnym kiedyś. Teraz zaangażował się bardzo mocno w kampanię Koalicji Obywatelskiej, a Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata w tych wyborach, tylko poparła mnie. Także jest takim naturalnym partnerem dla naszego komitetu wyborczego. To jest jeden zastępca. Będą kolejni. Na razie jest jeden zastępca. Zresztą ja tak tradycyjnie od wielu lat mam jednego zastępcę.

Hodowla krewetek w Żorach czy ogrzewanie miasta geotermią to pomysły prezydenta Waldemara Sochy na najbliższą kadencję. Cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024