Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To ułatwienie dla mieszkańców regionu. Od poniedziałku rusza nowy punkt wymazowy

Facebook Twitter

Kolejny punkt, w którym można będzie przeprowadzić wymaz kierunku SARS-CoV-2 powstaje w naszym regionie. W poniedziałek, 31 stycznia, rozpoczyna działalność punkt pobierania wymazów na terenie parkingu przy hali Arena Gliwice.

To efekt współpracy Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Narodowym Funduszem Zdrowia, gliwickim magistratem, KM PSP w Gliwicach oraz żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Punkt będzie czynny siedem dni w tygodniu, co na pewno stanie się ułatwieniem nie tylko dla mieszkańców Gliwic, ale także całego regionu

– podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Przemysław Gliklich: Ilość zakażeń wzrasta, ilość potrzebnych wymazów również, spowodowało to duże problemy komunikacyjne w Gliwicach i okolicy, dlatego odpowiadając na to wezwanie Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach na terenie hali Arena otwiera duży, masowy punkt wymazowy. Zacznie on działać od 31 stycznia od 12.00, natomiast w kolejnych dniach codziennie miedzy 10.00 a 20.00 będziemy dokonywali wymazów. Planujemy, że udać się pobrać do 1000 próbek dziennie.

Z badań w punkcie przy Arenie będą mogły skorzystać osoby posiadające skierowanie w ramach NFZ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023