Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Trasa Dorsten- Rybnik. Na rowerach [WIDEO]

Facebook Twitter

Grupa rowerzystów z niemieckiego Dorsten dotarła wczoraj (5.08.) do Rybnika. To miasta partnerskie, w tym roku obchodzone jest 25- lecie współpracy. Mieszkańcy Dorsten najpierw odwiedzili inne partnerskie miasto, niemieckie Hainichen i tam wsiedli na rowery i pokonali trasę 600 kilometrów.

Wczoraj (5.08.) w Rybniku, przy rondzie Dorsten przywitał ich prezydent miasta, Piotr Kuczera. Posłuchaj:

Dlaczego Niemcy zdecydowali się na rowerową wyprawę do Rybnika? Mówi burmistrz Dorsten, który także pokonał 600 kilometrową trasę, Tobias Stockhoff:

Trasa wcale nie była łatwa – mówi jeden z uczestników rowerowej wyprawy, przewodniczący miłośników koła Rybnika w Dorsten, Adam Józek:

Około 600 kilometrów do Rybnika, dzisiaj jest 6. dzień naszej wyprawy, najkrótszy etap, gdzieś około 70 kilometrów, natomiast tamte etapy były od 90 do 120. Nieraz było ciężko, ze względu na to, że drogi rowerowe w Polsce jeszcze mają braki, odcinkami żwiry czy kamienie, dziwiliśmy się, że się nazywa Dolny Śląsk, bo dość dużo górek było, w jeden dzień etapu pokonaliśmy różnicę wzniesień 1 600 metrów, ale przeważała radość jazdy do Rybnika. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, żeśmy tu do Was dojechali.

Dziś (6.08.) rowerzyści z Dorsten odpoczywają w Rybniku, są gośćmi władz miasta. Jutro (7.08.) wracają do Niemiec, ale już nie na rowerach.

Zobacz film przygotowany przez Przemka Niedźwieckiego:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj