Trzeci krok do mistrzostwa Polski zrobili hokeiści z Jastrzębia. JKH GKS prowadzi w finale 3:1

Wczoraj (31.03.) w czwartym meczu finałów, jastrzębianie pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 2:1. Mecz zaczęli lepiej gospodarze. Już w 4 minucie na listę strzelców wpisał się Dmitrij Kostromitin.

W tej części spotkania Cracovia dominowała, ale bramkarz JKH GKS-u, Patrik Nechvatal nie dał się już zaskoczyć. Druga tercja toczyła się pod dyktando jastrzębian, ale żadnej z sytuacji bramkowych nie wykorzystali. W trzeciej udało im się wyrównać. Na 3 minuty przed końcem krążek po strzale Kamila Wałęgi odbił się od jednego z krakowian i wpadł do bramki.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i zrządzono dogrywkę. W jej 17 minucie faulowany został szarżujący na bramkę Cracovii Martin Kasperlik. Rzut karny wykorzystał niezawodnym w tym elemencie Kanadyjczyk Zackary Phillips, który utonął później w objęciach kolegów. Trzecie zwycięstwo stało się faktem. JKH GKS prowadzi w finałowej rywalizacji z Comarch Cracovią 3:1.

Do zdobycia tytułu drużynie z jastrzębia brakuje tylko jednej wygranej. Szansa już w sobotę (03.04.). Mecz numer 5 odbędzie się na Jastorze.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:1)

1:0 Kostromitin (Oksanen) 03:58
1:1 Wałęga 57:49, 5/4
1:2 Phillips 76:04, karny

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Paś, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Wróbel – Sevcenko, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 35 – 37 Kary: 12 min – 10 min

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3-1.