Trzecia wygrana hokeistów JKH GKS Jastrzębie

Wczoraj (24.09.) jastrzębianie podejmowali na własnym lodzie Unię Oświęcim. Wygrali 5:2. Mecz najpierw układał się po myśli gospodarzy, którzy na początku drugiej tercji prowadzili już 3:0, po bramkach Radosława Nalewajki, Richarda Bordowskiego i Jirzego Zdenka.

To Unia zdobyła jednak kolejne dwa gole i wynik do końca nie był pewny. Dopiero 4 minuty przed końcem czwartą bramkę dla JKH GKS-u strzelił Mateusz Bryk, a w ostatnich sekundach gdy goście wycofali bramkarza, trafił jeszcze Petr Lipina. W najbliższy piątek (27.09.) zespół trenera Triliczika zagra na wyjeździe z Comarch Cracovią, a w niedzielę (29.09.) będzie podejmował na Jastorze, GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

• 05:29 – 1:0 – Radosław Nalewajka – Łukasz Nalewajka
  • 14:11 – 2:0 – Richard Bordowski – Mateusz Rompkowski
  • 22:35 – 3:0 – Jirzi Zdenek – Damian Kapica
  • 26:46 – 3:1 – Kamil Kalinowski – Jarosław Różański
  • 35:00 – 3:2 – Marcin Jaros – Peter Tabaczek
  • 56:06 – 4:2 – Mateusz Bryk – Radek Prochazka (5/4)
  • 59:36 – 5:2 – Petr Lipina – Richard Kral, Mateusz Danieluk (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko – Górny, Kotaszka (2′), Danieluk, Kral, Lipina – Mateusz Rompkowski, Bryk, Bordowski (2′), Prochazka, Urbanowicz (12′) – Marzec, Labryga, Kapica, Zdenek, Kogut – Pastryk, Bychawski, Ł. Nalewajka, Minge, R. Nalewajka (2′). Trener: Mojmir Trliczik.

Unia Oświęcim: Fikrt – Kasperczyk, Połącarz, Różański, Kalinowski, Piotrowicz – Ciura, Jakesz (4′), Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros – Piekarski, Urbańczyk, Adamus, Komorski (2′), Malicki – Żogała, Nowotarski, Kwadrans, Stachura, Fiedor. Trener: Peter Mikula.