Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy osoby podejrzane o wyłudzenie podatku VAT zatrzymane w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie podatku VAT w kwocie 3,4 miliona złotych. Zatrzymani są także podejrzani o posłużenie się nierzetelnymi fakturami na kwotę ponad 25 milionów złotych oraz przestępstwa „prania brudnych pieniędzy”. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Śledztwo trwa od kilku lat, teraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju informują o zatrzymaniu trzech osób podejrzanych o oszustwa podatkowe. Proceder polegał na wykorzystywaniu różnych firm poprzez fikcyjne transakcje przy sprzedaży urządzeń i usług, do których były wystawiane nierzetelne faktury. W ten sposób wyłudzono podatek w kwocie 3,4 miliona złotych. Oszuści posłużyli się nierzetelnymi fakturami na fikcyjne transakcje o łącznej kwocie 25 milionów złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku 37, 45 i 59 lat. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował dwie osoby, trzecią objął policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym, oprócz dotkliwych kar finansowych, może grozić do 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj